Vyladěna do modré

Někdy potřebuji pořádný impuls, abych v krátkém čase udělala velké množství práce. Můj letní impuls byla Lefkáda a pocit, že nemám co na sebe. To určitě všechny znáte. 🙂

Celé léto jsem nic neplánovala, vypadalo to, že nikam za sluníčkem a mořským vánkem nepojedeme. V srpnu za začalo hlodat. Někam bych jela, nevím kam, pojedeme po sezóně, něco nás snad napadne.

Náhoda mi přišla vstříc.

Snad všechny kamarádky letos jely do Řecka. A když i Lea, která původně plánovala jet do Itálie se nakonec ocitla v Řecku a já uviděla fotku řecké kávičky, bylo rozhodnuto. V Řecku jsme už 11 let nebyly. Vzpomněla jsem si na můj sen. Každý rok na jiný řecký ostrov. A to ještě v knihkupectví na mě vykoukla „Domácí řecká kuchařka“. No nekupte to. Tak jo, jedeme do Řecka.

Lefkáda byl můj sen, a teď se mi splní.

Začaly přicházet nápady. Převlečeny do modré 🙂 Viděla jsem nové kousky oblečení, které si balím s sebou.

Jde se na to.

Světle modrá džínovina na mě vykoukla u Mráze. Jasně, to je ono. Přesně takovou potřebuji. Už se vidím v novém světlemodrém saku, které doplňuje modro tyrkysová velká kabelka. Tyrkysovou nepromokavou látku jsem naštěstí našla doma. Bylo neuvěřitelné, s jakou energií jsem se pustila do práce. Další kousek na sebe nenechal dlouho čekat. Sako jednoduchého střihu vpředu sepnuté jen háčkem. Nechtěla jsem dominantní prvek jako třeba krásný knoflík. Vzadu jsem vytvořila pár sámků a to saku dodalo ženskosti. A kabelka? Ta bude velká a skvěle poslouží i jako příruční zavazadlo. Je o hodně větší než vypadá a hodně se do ní vejde. Přesně tak jsem to chtěla.

Ještě něco na pláž

Celé léto si kupuju nové plavky. Nic nebylo podle mé představy. A teď už šlo do tuhého. Trochu noční můra. A další impuls na šití. Tři dny před dovolenou jsem začala řešit plavky. Ještě to stihnu 🙂 Modrá plavkovina se vždycky hodí 🙂 koupila jsem jí více. Hrdě si nesu domů tyrkysovou a modrou plavkovinu, když mě dostihl další nápad. Šaty z plavkoviny ještě zvládnu. Opravdu? Jasně 🙂 Už se vidím na pláži. Zvládnu to.

Pár kousků, které snadno zkombinujete.

Vyplatí se zamyslet nad tím, co do svého šatníku potřebujete. Podle toho nakupte materiál. Chci, aby každý nový kousek ladil s něčím, co už mám. Na dovolenou nepotřebujete tahat plný kufr věcí.

Šaty z plavkoviny uschnou stejně rychle jako plavky. To je úžasné, takže stačí jedny.

Efektní plavky mohou skvěle posloužit na dovolené i jako „halenka“, co říkáte?

Sako a džínová sukně, proč to nezkombinovat i s plavkami.

  Džínová nebo vzdušná kolová. Obě varianty jsou skvělé. Příběh modré kolové najdete tady.

Modrou kabelku jsem měla doma. Skvěle zapadla do mé vize.

Když plánujete šatník, vytvořte si vizi o svém šatníku.

Pak se bude lépe nakupovat materiál a neulítnete při každém nákupu. Budete přesně vědět, co z jaké látky ušijete. Laďte věci k sobě. Představujte si, jak v nových věcech budete vypadat a jak se budete cítit. Také si ujasněte, jaké tvary oblečení vám sedí a jestli je nějaký typický prvek pro vás. Může to být něco, co vám vyladí postavu.

O tom se rozepíšu příště…

 

 

 

 

Jana Součková
Naučím vás navrhnout kabelku, tak, aby dělala radost "Můj příběh si přečtěte tady">>
  • Víte na co myslet při navrhování kabelky?

    Získejte zdarma dávku inspirace

  • Co vás nejvíce baví