Vůně do kabelky

… a moje cesta k vysněnému parfému.

Vonné esence mají blahodárný vliv na pocit pohody, vyladí, pohladí na duši, dělají nás krásnější…

I já jsem podlehla kouzlu vůní. V kabelce vždy nějakou nosím a během dne si přivoním. Hned mám lepší náladu.

Můj původní záměr byl, splnit si sen a pořídit Chanel No. 5. Nikdy jsem takový parfém nevlastnila. Asi nejlepší parfémy, které jsem kdy měla, jsem si koupila přímo v Grass, v parfumerii Galimard. Je to už pěkných pár let. Utkvělo ve mě semínko touhy, mít parfém přímo pro mě. Zajímalo mě, jestli je možné, něco tak krásného vyrobit.

Proč jsem si nekoupila parfém prověřený téměř 100 lety a milióny žen.

Začala jsem pochybovat. Něco uvnitř mě, hlas mé tvůrčí duše, mi říkal. Chanel No. 5 může mít každá žena. Ty potřebuješ parfém, který bude pro tebe. Bude tě vystihovat, podpoří tvé záměry a hlavně nemusí být jen jeden. Pro každé životní období, každou situaci si vytvoříš přesně vůni, kterou potřebuješ. Vůni, která tě bude podporovat, bude tvoje.

A řekla jsem si. Peníze, které chci investovat do drahého parfému, raději investuji do ingrediencí a knih. A hlavně si užiju větší legraci. To je mi naprosto jasné. Udělám radost nejen mě. Cítila jsem se tím nápadem celá poblázněná. A věděla jsem, že svůj parfém budu mít. A nebude to trvat dlouho.

Poslechla jsem moji vnitřní touhu. Vyzkoušet, jestli to jde, jestli je možné smíchat kapky vonných esencí, aby vznikla vůně, kterou potřebuji. Půl roku jsem googlila, načetla knihy, nakoupila ingredience a nemohla se dočkat, až to vypukne.

Co když nebude vonět?

Zasáhl selský rozum. Když smícháš ingredience, které voní, tak výsledek bude vonět. Naštěstí mě neovlivnila další myšlenka. Když smícháš všechny barvy, které existují, vznikne černá.

Razím názor, když smíchám voňavé ingredience v určitém, pro mě ještě záhadném poměru, vznikne voňavá. 🙂

Co jsem pochopila, a čeho se držím je, že parfém tvoří tzv. tělo, srdce a hlava. Vůně, které voní nejdéle, tvoří tělo parfému. Je důležité poměr těchto vůní hezky vyladit, budeme je cítit nejdéle. Srdce parfému tvoří vůně, které milujeme. Pro mě jsou to právě teď květinové vůně. A hlavu tvoří vůně, které nás hezky naladí a brzy odejdou.

Den D

Pustila jsem se do tvoření. Pozvala jsem na to kamarádku, ve dvou se lépe ladí parfém. 🙂

Rozhodla jsem se pro olejový základ. Ovoněný olejíček bude působit blahodárně i na pleť. 🙂 budu ho nosit s sebou a kdykoli si zpříjemním den.

Flakonek 5 ml. To zatím stačí. 🙂 Základ tvoří jojobový olej, dala jsem ho necelé 2/3. Do jojobového oleje jsem nakapala vonné esence a dolila kaméliovým olejem, kterého bude cca třetina.

Na první pokus, do 5 ml flakónku jsem to kápla následovně
Jojobový olej cca 2/3 objemu
Kakao 7 kapek
Pačule 5 kapek
Geranium 3 kapky
Růžový lotos 3 kapky

Frangipanni 2 kapky
Kaméliový olej cca 1/3 objemu

po nakapání všech kapek éterických olejíčků jsem dolila kaméliovým olejíčkem. Uzavřela, promíchala.

Teď přijde trochu nepříjemná informace. Bylo by dobré nechat parfém hezky pár dní uležet, občas protřepat. Jenomže, kdo to má proboha vydržet? Nevydržela jsem. Parfém jsem začala používat hned. A hezky sleduji, jak je každým dnem zralejší.

Velikost 5 ml se vejde do každé, i té nejmenší kabelky. Přiznám se, že si k němu několikrát za den hezky přivoním. A hned mám hezčí den.

Kamarádka si také vytvořila svůj vlastní parfém, a teď budeme sledovat, jak se v nich vůně rozvíjejí. Byl to voňavý víkend. Druhý den si vytvořila parfém dcera. A ještě jsem vytvořila parfém pro mamku a pro sebe olejíček na obličej, olejíček na výživu nehtů a pár balzámků na rty. O našem dalším voňavém tvoření napíšu jindy.

Tak ať máte voňavý den. 🙂

 

 

Jana Součková
Naučím vás navrhnout kabelku, tak, aby dělala radost "Můj příběh si přečtěte tady">>
  • Víte na co myslet při navrhování kabelky?

    Získejte zdarma dávku inspirace

  • Co vás nejvíce baví