Sukně ze šatů

Taky vás přestal bavit oblíbený kousek oblečení? Před pár lety jsem jimi byla nadšena. Ta modrá. Když jsem ji uviděla, musela jsem ji mít.
Už se vidím v modrých šatech. Budou mít střih, o kterém jsem už delší dobu snila. Tak jsem je ušila a nosila pár let. A cítila jsem se skvěle.

A pak to přišlo

Začátkem léta jsem je vyndala ze skříně, koukám na ně a nic. Už je na sebe nevezmu. Jenomže ta látka. Šaty klidně mohly jít, ale materiál ne. S modrou látkou jsem se nechtěla rozloučit. A tak bylo rozhodnuto.

Radikální řešení

Pár úprav. Nebudou to šaty. Upřímně, na střihu mi vadilo zavazování na šňůrku vzadu. Nebylo to komfortní. Záleželo na tom, jak moc nebo málo šňůrku utáhnete. Tohle už nechci. Šaty to nebudou. Sukně bude skvělý letní kousek do mého šatníku. Později jsem zjistila, že byla začátkem k dalším kouskům oblečení, které vznikly na konci léta.

Jdeme na to

Odpárat horní díl byla maličkost. A nezabrala ani moc času. Šaty se vzadu vázaly na šňůrku, tím vzniklo řasení na zadním díle sukně, přední díl sukně byl hladký. Zadní díl byl tedy v pase široký. Byly potřeba úpravy na zadním díle sukně. Šup s ní na krejčovskou pannu a tvořím sámky.

Sukně se bude zapínat na zip na straně. Takže na pravém postranním švu stačí kousek vypárat a vsadit zip.

Nahoře bude sukně vsazená do pásku. Naštěstí jsem měla ještě zbytek látky – pruh, akorát na to, abych z něj ustřihla tenčí pásek.

Přiznám se, že fakt nerada přešívám věci. Vlastně nikdy. Vždy je raději vyhodím. Tohle byla výjimka. Snad první věc, kterou jsem přešila.
A stálo to za to. Sukni jsem nosila celé léto a ještě se mnou jela na dovolenou.

Příští léto? Budu ji určitě nosit zas. 🙂

Jana Součková
Naučím vás navrhnout kabelku, tak, aby dělala radost "Můj příběh si přečtěte tady">>
  • Víte na co myslet při navrhování kabelky?

    Získejte zdarma dávku inspirace

  • Co vás nejvíce baví