Sukně, která se točí je to pravé na léto

Když jsem byla malá holka, milovala jsem sukýnky. Vždycky, když jsem si zkoušela novou sukni, zatočila jsem se. Pokud se točila, bylo vyhráno a stala se mojí oblíbenou. Jednu sukni, jsem měla opravdu moc ráda, byla modrá jako obloha. Hlavní je, točila se. Modrá sukýnka se zapsala do mé paměti nejvýrazněji. Jiné sukýnky, a bylo jich hodně, si úplně nevybavuji. Modrá sukýnka, byla sukýnka mého dětství. Dodnes mám ráda vzdušné sukně, hlavně v létě a miluji modrou barvu. Dnes už nezkouším, jestli se sukně točí. Není to tak důležité. V určitých situacích, má vzdušná sukně i své podstatné nevýhody. Zafouká silnější vítr, nebo vejdu do metra a mám co dělat, abych sukni uhlídala. Ale v parném létu je vzdušná sukně to pravé.

Kolová sukně je to pravé na léto

Krásně vzdušná, na šití velice jednoduchá, žádný střih, hotová za chvilku. To je kolová sukně. Je oblíbená na úplné začátky šití. Zvládnou ji všichni a je to velká radost. Všechno začíná nákupem vhodného materiálu. První krok k úspěšnému šití. Ten rozhodně nemůžeme podcenit. Sukni budu nosit na svém těle a materiál pro mě musí být příjemný, potřebuji barvu a vzor, který mi sluší. A další důležitá věc, z krásného materiálu, který je mi příjemný a líbí se mi se i výborně šije.

Hned v obchodě si látku rozviňte, přiložte k sobě a zkoumejte, jestli se dobře cítíte. Vyzkoušejte materiál na dotyk a dejte si čas. Kupujete si něco, co budete nosit třeba i několik let. Před hodně lety jsem si ušila letní šaty. Jsou nadčasové, příjemný materiál a dodnes je nosím. A je to už 18 let. Dnes je nosím hlavně na dovolené a povýšila jsem je na plážové šaty. Střih je dodnes skvělý a nyní po letech, se hotový střih někam vytratil. Chystám, že si udělám střih nový podle mých oblíbených šatů, jen ho zjednoduším a vytvořím si nové šaty, které budu zase ráda nosit další roky.

Opravdu se vám může stát, že svůj vlastnoručně vyrobený kousek oděvu budete chtít nosit několik sezón. Tak k tomu takto přistupujte už v obchodě s látkami. Do šití vkládáte svoji energii a budete si vážit každého kousku oblečení, který vytvoříte. Pro mě je na sukni ideální bavlna, viskóza a také hedvábí. Před lety jsem milovala malování na hedvábí a jeden z mých snů byly mou rukou malované hedvábné šaty.

 

 

Jana Součková
Naučím vás navrhnout kabelku, tak, aby dělala radost "Můj příběh si přečtěte tady">>
  • Víte na co myslet při navrhování kabelky?

    Získejte zdarma dávku inspirace

  • Co vás nejvíce baví