Paličkovaná krajka kabelkám sluší

Ručně paličkovaná krajka je něco, co neustále obdivuji. Na to, abych se naučila opravdu pořádně paličkovat, bych potřebovala několik životů. Bruggy v Belgii byly moment, kdy jsem se rozhodla, že se začnu učit paličkovat. Sledovala jsem ženy, kterým šly krajky krásně od ruky. Při jejich pozorování jsem nechápala, jak jim ty nitě mohou držet pohromadě a ještě tvořit nádherné obrazce. Navíc město mělo krásnou atmosféru zpříjemněnou všudypřítomnou vůní čokolády a krásou krajek. Byl to pro mě nezapomenutelný zážitek, který pokračoval i po návratu domů.

paličkovaná krajka

Na nádherné krajky se nedalo zapomenout. To bych také chtěla umět. Krajky jsem nemohla dostat z hlavy. Tak jsem začala zkoumat, kde bych se krajky mohla naučit v Čechách. Nemusela jsem chodit daleko. Objevila jsem školu, kde se krajky učí. A začala jsem pilně paličkovat. Škoda, že na krajky už nemám tolik času, ale někdy si jednoduché krajky ráda vytvořím. Ručně paličkované krajky se mi velmi líbí, jen nejsem oprašovací typ. Nemám ráda krajkové dečky a věcičky, které bych musela neustále oprašovat a opečovávat. Potřebuji krajku použít tak, aby byla vidět a k něčemu sloužila. Rozhodla jsem se, že krajkami budu zdobit kabelky.

Ručně paličkovaná krajka je krásná ozdoba, která kabelkám sluší. A mě vždycky přepadne vzpomínka na krásné dny strávené v Belgii. Tam to všechno začalo a díky zvídavosti a kreativitě, jsem se ke krajkám dostala i já.

 

Jana Součková
Naučím vás navrhnout kabelku, tak, aby dělala radost "Můj příběh si přečtěte tady">>
  • Víte na co myslet při navrhování kabelky?

    Získejte zdarma dávku inspirace

  • Co vás nejvíce baví