Krejčovská panna, kousek sebe

Myšlenka vyrobit si vlastní krejčovskou pannu.

S nápadem, mít vlastní krejčovskou pannu koketuji už několik let. Nejdříve mě nápad velmi nadchnul, a pak jsem se tomu začala bránit. Nedokázala jsem si představit, že budu mít kopii svého těla denně na očích. Potřebovala jsem impuls, který spustí proces tvorby vlastní krejčovské panny.

Je nádherné, když se mi v životě do něčeho nechce, objeví se někdo, kdo mě posune dál.

Moje kamarádky. Chtěly se naučit vyrábět krejčovskou pannu a tak přišly za mnou. No to byla výzva. Nikdy jsem to nedělala a přesto mě to lákalo. Ještě jsem nebyla úplně rozhodnutá se tomuto věnovat.

Byla to výzva a já mám výzvy ráda.

Šla jsem do obchodu s potřebami pro kutily a udělala na mě velmi neobvyklý nákup. Ještě teď se tomu musím smát. 🙂 Montážní pěny. Nikdy předtím jsem takové věci nekupovala, natož, abych věděla co s tím. Nic naplat, poptala jsem se, jak to funguje. Pracovník na informacích byl trochu zaskočený, co že s tou pěnou hodlám provádět? Krejčovská panna, co to je? Ale já jsem byla spokojená a s novými poznatky a s nadšením šla do akce.

Co, že to s tou pěnou budete provádět?

Můj původní plán byl velkorysý – vyrobit krejčovské panny pro sebe a obě dcery během jediného víkendu. Nelekejte se, mám vždycky velké oči a ještě větší plány. Větší, než je možné uskutečnit. To moje nadšení.

Začalo zkoumání, lepení, plnění a to nám zabralo celý den. Předem upozorňuji, byly jsme teprve u první panny. Moje zjištění je: „Nic se nedá uspěchat“ naopak. Je to kopie vašeho těla a to je potřeba hýčkat, jako bychom hýčkaly sebe. Každý materiál potřebuje své a o montážní pěně to platí dvojnásob. Někdy má své vrtochy a nikdy nevíte, co právě dnes udělá.

Další fáze je sochaření. Prostě upravujete svoji kopii tak, aby měla míry jako originál. Další lekce za námi a teď ji pěkně obléknout, aby se z ní stal i hezký doplněk do bytu.

Krejčovské panny jsme dělaly s kamarádkami a dcerami. Užily jsme si spousty legrace. Například u mě v pokoji jich bylo několik v různých fázích rozpracovanosti. Uvědomila jsem si, že každá panna patří své majitelce a vyzařovala něco z osobnosti ženy, pro kterou byla. To je pro mě velmi zajímavé zjištění. Není to jen tak ledajaká krejčovská panna. Je to kopie někoho konkrétního. Někoho, kdo si bude navrhovat jen pro sebe a bude vědět, ano to jsem já. Nemám sice míry modelky, ale jsem to já ve své dokonalosti. A to je úžasné.

Chci poděkovat ženám, se kterými jsem mohla prožít tvorbu jejich krejčovské panny a jsem za tuto zkušenost vděčná.

Zpracovala jsem velmi podrobný návod na tvorbu krejčovské panny, tak aby dobře sloužila svému účelu a dobře se na ní navrhovalo. Přiznám, že byly věci, které se nepovedly hned napoprvé, i na to máme řešení. Důležitý je skvělý výsledek a ještě důležitější budou modely, které si sami navrhnete a ušijete.

Užilo se i spousta legrace.

Přišla ke mě na návštěvu kamarádka zrovna, když v mém pokoji bylo přelidněno. No byly tam krejčovské panny mých kamarádek a dcer v různých fázích rozpracovanosti. A já říkám, to je Hanka, Karla, Helča, Klára a já. Kamarádka je všechny neznala. Později přišla chvíle, kdy se u mě na návštěvě sešla s Hankou. Teprve teď jsem je mohla seznámit. A tak nastala legrační chvíle, kdy kamarádka říká při představování kamarádce Hance: „Tebe už znám jako pannu.“

Tak i takové zážitky mohou přijít v souvislosti s tvořením. 🙂

Jana Součková
Naučím vás navrhnout kabelku, tak, aby dělala radost "Můj příběh si přečtěte tady">>
  • Víte na co myslet při navrhování kabelky?

    Získejte zdarma dávku inspirace

  • Co vás nejvíce baví