Kabelka pro štěstí

Červená kabelka pro štěstí vznikla při jedné úžasné vzpomínce na den, kdy jsem dostala čtyřlístek. Den jako každý jiný, ani nevím, kam jsem šla. Pamatuji si, že jsem byla zamyšlená. Všimla jsem si paní, která pod velkým stromem něco sbírala. Hlavou mi proběhla myšlenka, co tam tak může sbírat, když tam nic není. Přibližuji se, najednou se paní zvedne a jde ke mě. Podává mi čtyřlístek se slovy: „Čtyřlístek se má darovat.“ Nechápala jsem, co se to děje. Poděkovala jsem a šla jsem dál. Pak mi došlo, co se to vlastně stalo. Čtyřlístek jsem vlastně dostala poprvé v životě. Moje srdce zajásalo. Bylo to velice milé překvapení a rozjasnilo mi to den. Čtyřlístek jsem opatrovala celý den a doma si ho dala do jedné knihy. Myslím, že je tam dodnes.

kabelka pro štěstí

Pár týdnů před tímto zážitkem jsem šila kabelku pro kamarádku. Měla to být menší hnědá crossbody kabelka s aplikací květiny. Když jsem doma přemýšlela, jakou květinou kabelku ozdobím, přišla mi do ruky krásně svítivě zelená látka. Věděla jsem, že je to ono a doufala, že se bude líbit i kamarádce. Na kabelce jsem viděla čtyřlístek. Chvíli jsem přemýšlela, jestli do toho jít. Zadání zakázky byla květina. A mě dával smysl čtyřlístek. Řekla jsem si: „Kabelku se čtyřlístkem ušiji, a když se to nebude líbit, nechám si ji a kamarádce vyrobím kabelku s květinou.“ Tak jsem se pustila do tvorby.

Přední strana kabelky je hotová. Už jsem zvědavá, co na to kamarádka. Posílám jí fotku se slovy: „Co bys řekla na čtyřlístek?“ Přišla mi nadšená reakce. Potěšilo mě to a dodalo odvahu pokračovat. Kabelka se čtyřlístkem byla jedna z mých prvních kabelkových zakázek a dodnes si toho velmi vážím.

Čtyřlístek byl úspěšný motiv a tak jsem si ho po nějaké době ještě zopakovala. Byl krásný letní den a já měla chuť tvořit. Měla jsem nastříháno na červenou kabelku a pořád jsem měla pocit, že tomu něco chybí. Po chvilce zkoumání mi prolétla hlavou vzpomínka na darovaný čtyřlístek. Že by? Zářivě zelenou látku jsem ještě měla, tak proč ne? Bude to kabelka „Pro štěstí.“

Jana Součková
Naučím vás navrhnout kabelku, tak, aby dělala radost "Můj příběh si přečtěte tady">>
  • Víte na co myslet při navrhování kabelky?

    Získejte zdarma dávku inspirace

  • Co vás nejvíce baví