Kabelka, na které si jeden šicí stroj vylámal zuby :-)

Kabelky nesou své příběhy, něco podstatného vypovídají i o ženě, která kabelku nosí. U každé kabelky přesně vím, co jsem zrovna prožívala, nebo jaký příběh se k ní váže.

Jedné kabelky si velmi vážím. Nese tak trochu úsměvný příběh a díky ní jsem si před pár lety pořídila nový šicí stroj. Tenkrát jsem si naivně myslela, že budu šít kabelky na šicím stroji, který jsem měla doma. Je pravda, že jsem tajně pokukovala po lepším, hlavně poté, co mi kamarádka nechala vyzkoušet její šicí stroj. Pro mě to byl stroj za astronomickou cenu a byl úžasný zážitek na něm šít. Začal můj sen o novém šicím stroji. Pracovní název měl Snížek a to už mu zůstalo. Jen jeho pořízení předcházela jedna nemilá příhoda s kabelkou, která ovšem celý proces urychlila.

Pamatuji si to jako dnes. Byla sobota a já jsem se celý víkend chtěla věnovat šití. Připravená, vybavena vším, co bylo potřeba. V hlavně plno nápadů a lezla na mě chřipka. Jediné, co jsem ten víkend chtěla dělat bylo šití nové kabelky. Paličkovanou krajku jsem měla připravenou a pečlivě našitou na přední straně kabelky. Chtěla jsem celou kabelku došít a hned v pondělí už mi měla dělat společnost. Ale ouha. Šiju, šiju a konec. Stroj se zakousl do kabelky a už ji nepustil. A bylo po šití. Úplně zdrcená jsem si uvařila bylinkový čaj, pořádnou polévku s česnekem a šla si lehnout. Fakt mě to štvalo. Měla jsem dojem, že jsem s šitím skončila. No, prozatím jsem neměla na čem. Dva dny relaxu mi prospěly a já se rozhodla, že si konečně pořídím svého vytouženého „Snížka“. Nebylo to úplně hned, pár týdnů to trvalo. O to větší radost jsem měla, když mi ho přivezli domů. Pro mě to bylo něco neskutečného a můj splněný sen. Šicí stroj, který jsem si nikdy předtím nedovolila byl můj.

krajková kabelka

 

Vysvobodili jsme zakousnutou kabelku a na Snížkovi jsem ji hravě došila. Dodnes kabelku nosím a je moje oblíbená. No jasně, vždyť díky ní mám Snížka.

šicí stroj

Jana Součková
Naučím vás navrhnout kabelku, tak, aby dělala radost "Můj příběh si přečtěte tady">>
  • Víte na co myslet při navrhování kabelky?

    Získejte zdarma dávku inspirace

  • Co vás nejvíce baví