Kabelka jako dárek, baví mě kombinovat různý materiál

Ráda šiju pro někoho konkrétního. Chci, aby kabelka ladila s osobností ženy, pro kterou je určena.

Kabelka jako dárek vždycky potěší. Stačí se naladit na obdarovaného a vyloupne se kabelka přesně pro něj. Kabelku na fotce jsem šila pro mamku. Má ráda kabelky trochu většího formátu a její oblíbená barva je fialová. Věděla jsem, že do kabelky tuto barvu zakomponuji, dodám trochu lesku, tak akorát.

Mám ráda tu chvíli, než vznikne návrh. Rozložím před sebe vzorníky a nechám je na sebe působit. Pak látky k sobě přikládám a prociťuji si to. Většinou po chvíli vidím jak bude celá kabelka vypadat.

Pro mě je důležitá vyváženost barev a jejich množství. Kombinuji tak dva až tři materiály. To bohatě stačí. Materiál by se k sobě měl hodit i strukturou. Méně je více. Moje zkušenost je taková, materiálu s výraznější strukturou je lepší menší množství. Tím mu umožníme vystoupit a upozornit na sebe. Výraznější strukturu koženky nebo potahové látky kombinuji s hladkým vzorem většinou nepromokavé látky.

Ráda si hraji s prostorem, sesazuji tvary tak, aby výsledný efekt byl co nejlepší a odpovídal povaze kabelky. Když se pustím do stříhání, mám na stole puzzle, které pak dávám dohromady. 🙂

Oblíbená kabelka by měla vydržet co nejdéle.

Velmi mi záleží na trvanlivosti kabelky. Když si kabelku oblíbím, chci, abych ji nosila co nejdéle a byla stále pěkná. Proto šiji z kvalitních potahových materiálů.

Výhody kvalitních materiálů

Dlouhá životnost
Oděruodolnost
Pevnost. Nevýhodou je, že se z nich hůře se z nich šije, ale stojí to za to.
Drží tvar
Dobře se čistí, nesepírá se
Je stálobarevný

Koukněte na galerii mých kabelek, najdete různé kombinace materiálu.

Zdobíme kabelky

Pokud chci kabelku dále zdobit, použiji materiál s nenápadnou strukturou. Pak kabelky zdobím ručně paličkovanou krajkou. Krajka je velmi výrazná, proto potřebuje prostor a už není dobré ji našívat na strukturovaný podklad.

Kabelky s paličkovanou krajkou ráda nosím. Paličkování je moje radost.

Přeji vám hodně radosti z každé ušité kabelky.

Jana

 

Jana Součková
Naučím vás navrhnout kabelku, tak, aby dělala radost "Můj příběh si přečtěte tady">>
  • Víte na co myslet při navrhování kabelky?

    Získejte zdarma dávku inspirace

  • Co vás nejvíce baví