Dětská deka jako kabelka na hračky

Pro miminko se vždycky krásně šije. S radostí jsem uvítala hezkou miminkovskou zakázku. Je to dva roky, zvednu telefon. Na druhém konci kamarádka. „Jani, brzy budu teta, potřebuji ušít dárek pro neteřinku. Srdce mi zajásalo. Začaly jsme přemýšlet, co by se jako dárek pro miminko hodilo. Hlavně, aby to mělo dlouhodobější využitelnost. Jinými slovy, aby z toho miminko tak brzy nevyrostlo.

Deka na hraní se ukázala jako skvělá volba. Zatím v myšlenkách začala vznikat deka s motivem šaška. Trochu interaktivní, kapsičky, hýbací komponenty. Taková, aby se miminko, až trochu povyroste nenudilo. Ještě, že moje dcera je výtvarnice, nakreslila šaška a jednotlivé detaily.

deka šašek díly

S nadšením jsem stříhala, dolaďovala a šila. Vyhrála jsem si s každým kouskem látky a pod mýma rukama vznikal dárek pro ještě nenarozené miminko. Botky, knoflíčky, klobouček, všechno krásně měkoučké. A botky navíc skrývaly malé překvapení.

šašek komponenty

Chtěla jsem, aby miminku nebylo chladno, když bude ležet na dece na podlaze. Kromě vatelínu, kterým je deka vypolstrovaná jsem na spodní díl použila fleece. Spodní díl jsem ještě dozdobila srdíčky z moosgumi a tím se deka stala neklouzavou.

deka šašek spodní díl

Dalším přáním bylo, aby deka zafungovala i tak trochu jako ohrádka. Je jasné, že až miminko trochu povyroste, lehce ohrádku přeleze. Ale pro úplně malinké miminko je to fajn. Mám ráda kapsy a kapsičky a pár jsem jich na deku ukryla. Vyhrála jsem si skvěle. Hlavní je radost z vytvořeného díla.

Interaktivní deka pro miminko

A také mě potěšila skvělá reference.

Milá Jani, tuhle fotku jsem dostala od švagrové s textem: „Laura si na dece nejenom hraje, ale už i spinká! Děkujeme moc!“ K poděkování od Terezy a Jakuba připojuji svůj velký dík i já. Moc se Ti to povedlo – ta deka nemá konkurenci! Kdybys viděla jak zírala dvouletá sestřenice Laury Amálka a jak si s dekou krásně a vynalézavě hrála, když Laura byla v kočárku. A deku obdivovali i všichni dospělí. Přeji vám s holkama krásné letní dny a domluvíme se na nějaký sraz. Měj se skvěle! Káča.
(na fotce spinká miminko, takže nezveřejňuji 🙂

Jana Součková
Naučím vás navrhnout kabelku, tak, aby dělala radost "Můj příběh si přečtěte tady">>
  • Víte na co myslet při navrhování kabelky?

    Získejte zdarma dávku inspirace

  • Co vás nejvíce baví