Dejte svému relaxu nový rozměr

Někdy se stává, že jsme vystresovaní, ani nevíme z čeho, nedokážeme zastavit tok myšlenek, jinými slovy, nedokážeme vypnout.

Ano, mám to také tak. Proto hledám možnosti, jak relaxovat, na nic nemyslet a užívat si pohody. Někdy pomůže šálek kávy, jindy oblíbená kniha, pro mě je relax šití, nebo jiné věci, které mě baví. Ale jsou dny, kdy nechci dělat vůbec nic. Chci si užívat nicnedělání, lenošení, neboli kreativní pohody. Protože vždy, když vypnu, přichází spousta nápadů.

Začala jsem propojovat šití a vůně. Pro mě je to důležité spojení řemesla a hezkých pocitů. Zapojíte více smyslů.

Prohřívací polštářky se solí

Na myšlenku, šít prohřívací polštářky se solí mě přivedla kamarádka Martina Kučerová, která polštářky doporučuje svým klientům. A také můj masér. Po masáži vám dá na záda krásně prohřátý polštářek a vy ještě chvíli můžete relaxovat.

Hledala jsem odpočinek, vypnutí, zbavení se stresu a přišel nápad, jak polštářky vylepšit. Postupně vznikla sada prohřívacích polštářků na různé části těla. Jsou prošité tak, aby se v nich náplň hezky rovnoměrně rozložila a bylo příjemné je používat.

Čím polštářky plnit?

Prohřívací polštářky můžete naplnit čímkoli, co dobře vede teplo. Používají se třešňové pecky, obiloviny, pohankové slupky, nebo různé jiné druhy pecek. Nebojte, že byste museli schovávat každou pecku z ovoce. Pecky se dají koupit.

„Sůl nad zlato“

Sůl má blahodárné účinky na zdraví. Jezdíte rádi k moři? Proč? U moře je vám příjemně. Čím je to způsobeno? Je slané. Slaný vzduch, sůl, která vám ulpí na těle, když vylezete z vody. Inhalujete někdy vodu se solí, když vám není dobře? Nebo používáte sprej s mořskou vodou do nosu? Navíc sůl na sebe váže negativní energii. Je to i taková energetická očista těla.

Někteří fyzioterapeuti doporučují prohřívat ledviny horkou solí. Řeknou vám: „prohřejte sůl na pánvi, nasypte do ručníku, zabalte, dejte do postele a lehněte si na to. A relaxujte. Samozřejmě si dáte pozor, aby sůl nebyla moc horká a aby vám bylo příjemně. Už jste to někdy zkoušeli? Tak si určitě dokážete představit, jak to dopadne, když vstanete. Jste sice příjemně zrelaxovaní, ale také naštvaní, že máte sůl po celém prostěradle. Mimo jiné, naštvání ani trochu ledvinám neprospívá.

Jde to i jinak. S nahřátým polštářkem můžete i chodit.

Prohřívání ledvin horkou solí, je z hlediska čínské medicíny blahodárné, a několik mých známých mě z toho důvodu oslovilo, jestli bych jim ušila polštářek solí tak, aby se sůl dala měnit. Nikomu se nechtělo přesypávat horkou sůl z pánve do ručníku a už vůnec ne, po každém relaxu převlíkat postel.

Z toho důvodu používám do polštářků hrubozrnnou sůl. Navíc je sůl snadno dostupná, koupíte jí v každém obchodě s potravinami. Každý si sůl snadno po několika použitích vymění.

Domácí wellnes

Dejte své relaxaci zcela nový rozměr. Kápněte do soli oblíbený éterický olejíček a po nahřátí budete cítit jeho krásnou vůni. Používejte kvalitní éterické oleje (brzy budou v nabídce i na mém e-shopu).

Sepsala jsem pro vás inspirativní, osvědčené recepty, jak si sami doma vyrobíte vonnou sůl. Recepty jsou rozděleny do tří skupin, podle toho, jaké jsou vaše oblíbené vůně. Dozvíte se také, jaké vůně můžete snadno kombinovat, jinými slovy, které vůně si navzájem rozumí.

Takže si užívejte relax, vytvořte si domácí wellnes a užívejte si. A tady máte všechny polštářky pěkně pohromadě. 

Jana

 

Jana Součková
Naučím vás navrhnout kabelku, tak, aby dělala radost "Můj příběh si přečtěte tady">>
  • Navrhněte si kabelku, 13 detailů k vaší spokojenosti
  • Nejnovější příspěvky