Navrhování a šití je moje vášeň

Miluji navrhování a šití a to je moje cesta ke šťastnému životu. Navrhování a šití je součástí mého života a šicí stroj je můj parťák. Šití je pro mě skvělá relaxace, příliv energie a nových nápadů. Radost z tvoření je to, co chci předávat dál.

Vždycky mě bavily ruční práce. K vyšívání, pletení a háčkování jsem někdy v sedmé třídě přidala i šití. Byla osmdesátá léta, v obchodech prázdno a já dědila oblečení po tetě. Hrozná potupa. Pak se objevila Burda, časopis, který mě naučil šít. Nic pro mě nebylo nemožné a z každého nového modelu jsem měla obrovskou radost. Dnes si zpětně uvědomuji, jak šílená byla móda osmdesátých let, ale pro mě to bylo nádherné kreativní období.

Na dcery jsem šila miminkovské věci a deky na hraní. Pak jsem měla pár let šicí pauzu. Věnovala jsem se paličkované krajce a korálkování. Procházela jsem těžkým životním obdobím a šít mi nešlo. V obchodech plných látek jsem neviděla látku, ze které bych mohla něco ušít. Za návrat a motivaci k šití vděčím svým dcerám, které nenápadně zkoušely, jestli bych jim přece jen něco ušila. Po letech jsem začala opět cítit tu vášeň a začaly přicházet nápady.

Nádherné kabelkové období, které trvá dodnes. Originální kabelky mě úplně pohltily, co kabelka, to originál. S kabelkami přišla obrovská tvůrčí energie.
Další posun v šití je vlastní navrhování. Krejčovskou pannu jsem považovala za něco, co v žádném případě nechci mít doma. V životě se to někdy děje tak, že když je něco moje cesta a nechce se mi do toho, přijde někdo, kdo mě postrčí dál. Zavolala paní, že si chce vyrobit vlastní krejčovskou pannu a jestli jí to naučím. Teda, to byla výzva. Aby bylo jasné, teprve po telefonátu jsme s dcerami vyrobily krejčovské panny pro nás. Úžasný zážitek, vychytaly jsme postup tak, aby to byla kopie těla. Jsem nyní nadšená pro navrhování.

Jana Součková
Naučím vás navrhnout kabelku, tak, aby dělala radost "Můj příběh si přečtěte tady">>
  • Víte na co myslet při navrhování kabelky?

    Získejte zdarma dávku inspirace

  • Co vás nejvíce baví